tel. 58 682 72 89
gops@gopskolbudy.pl
tel. 58 682 72 89
fax. 58 692 09 92
Adres e-mail:
gops@gopskolbudy.pl
83-050 Kolbudy
ul. Staromłyńska 1
Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2025
Informujemy, że Gminie Kolbudy przyznano dotację w wysokości 1 655 808 zł w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, których adresatami są:
Osoby, które są zainteresowane udziałem w Programie, proszone są o złożenie kompletu dokumentów do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025. Kartę zgłoszenia do programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 wraz z kopią orzeczenia oraz klauzulą informacyjną RODO przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach.
Osoby, które zostaną zakwalifikowane do Programu, otrzymają informację o zakwalifikowaniu do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025. Wszystkie osoby, które nie zakwalifikowały się do Programu, znajdą się na liście rezerwowej.
Przyznając usługę oraz ilość godzin asystencji osobistej GOPS bierze pod uwagę osobistą sytuację osoby z niepełnosprawnością, z uwzględnieniem stopnia i rodzaju niepełnosprawności Uczestnika Programu. Limit godzin przysługujących na jednego Uczestnika zgodnie z zapisami Programu wynosi nie więcej niż:
a) 840 godzin rocznie dla osób z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;
b) 720 godzin rocznie dla osób z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności;
c) 480 godzin rocznie dla osób z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;
d) 360 godzin rocznie dla:
W godzinach realizacji usług asystencji osobistej nie mogą być świadczone usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901), inne usługi finansowane w ramach Funduszu albo finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością lub usługi obejmujące analogiczne wsparcie, o którym mowa w ust. 10, finansowane ze środków publicznych.
Usługi w ramach Programu będą świadczone nieodpłatnie.
Szczegółowe informacje na temat Programu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach ul. Staromłyńska 1, tel. 058 682-72-89 wew. 10 i 11
„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” - edycja 2025
Źródło finansowania:
Program finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Cel programu:
Program ma na celu zwiększenie szans osób z niepełnosprawnościami na prowadzenie bardziej nienależnego/samodzielnego i aktywnego życia oraz poprawę funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.
Wnioskodawca:
Gmina Kolbudy
Realizator:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbudach.
Biuro Programu:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Staromłyńska 1
83-050 Kolbudy
telefon: 58 682 72 89
Koordynator projektu: Monika Cherek
Usługa indywidualnego transportu
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbudach informuje, że od 01 kwietnia 2024 roku jest realizatorem usługi indywidualnego transportu w Gminie Kolbudy w ramach kontynuacji idei projektu Door to Door.
Usługa realizowana będzie do 31.12.2024r.
Usługa indywidualnego transportu to usługa bezpłatnego transportu dedykowana pełnoletnim mieszkańcom gminy, którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się ze względu na ograniczoną sprawność. Osoby uprawnione mogą korzystać z pojazdu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Usługa realizowana jest w systemie „door-to-door”, czyli od drzwi do drzwi. Kierowca lub opiekun zapewniają pomoc w wyjściu ze wskazanego przez mieszkańca miejsca i dotarciu do punktu docelowego wyznaczonego przez użytkownika.
Użytkownikami (odbiorcami wsparcia) mogą być wyłącznie osoby uprawnione, które złożą określoną regulaminem deklarację.
Z usługi skorzystać mogą osoby, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym: poruszające się na wózku inwalidzkim, poruszające się o kulach, niewidome czy słabowidzące).
Zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod numerem telefonu 519 633 374. Dopuszcza się także możliwość zgłoszenia na wykonanie usługi w formie pisemnej przekazanej do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbudach.
W jakich sytuacjach możemy skorzystać z przewozu?
Cel przejazdu w ramach usługi transportu powinien być powiązany z aktywizacją społeczno-zawodową osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności oraz zwiększeniem dostępu do usług aktywnej integracji o charakterze:
WAŻNE!
Rezygnacja z usługi transportu
W dniu poprzedzającym realizację usługi nie skutkuje żadnymi konsekwencjami finansowymi.
W przypadku rezygnacji z usługi transportu w momencie przybycia pojazdu na wskazane w zgłoszeniu miejsce lub skorzystania przez osobę nieuprawnioną, osoba taka poniesie konsekwencje finansowe zgodnie z art.4 pkt 14.
Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2024
Gmina Kolbudy informuje, że na realizację programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 pozyskała dofinansowanie w wysokości 89 125,05 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Program jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Celem programu w odniesieniu do członków rodziny lub opiekunów osób niepełnosprawnych, jest ich czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą z niepełnosprawnością przez zapewnienie czasowego zastępstwa w tym zakresie.
W ramach opieki wytchnieniowej opiekun wspiera uczestnika programu w szczególności w:
a) czynnościach samoobsługowych,
b) czynnościach pielęgnacyjnych,
c) w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról społecznych,
d) w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania,
e) w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.
Usługi opieki wytchnieniowej świadczone są w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.
Karta zgłoszenia wraz z kserokopią aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, kartą oceny stanu dziecka/ osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM oraz klauzulą informacyjną RODO przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1. O zakwalifikowaniu do Programu decyduje wynik pomiaru ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zakresu niezbędnego wsparcia, które dokonywane są na podstawie danych zawartych w Karcie pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny - Skali FIM (stanowiącej załącznik nr 6 do Programu), którą wypełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeuta/pielęgniarka. Jeśli wynik takiego badania wyniesie od 18 do 75 punktów (wg zmodyfikowanej punktacji), wówczas usługa opieki wytchnieniowej w pierwszej kolejności powinna trafić do członka rodziny lub opiekuna sprawującego bezpośrednią opiekę nad taką osobą niepełnosprawną.
Osoby zakwalifikowane do Programu otrzymają stosowną informację. Osoby spełniające kryteria udziału w Programie, a nie zakwalifikowane do programu z uwagi na wyczerpany limit miejsc zostaną wpisane na listę rezerwową.
Członek rodziny lub opiekun sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem/osobą niepełnosprawną nie ponosi odpłatności za usługę przyznaną w ramach programu.
Przyznając usługę oraz ilość godzin w ramach opieki wytchnieniowej GOPS bierze pod uwagę osobistą sytuację osoby niepełnosprawnej, z uwzględnieniem stopnia i rodzaju niepełnosprawności Uczestnika Programu. Limit godzin przysługujących na jednego Uczestnika zgodnie z zapisami Programu wynosi nie więcej niż: 240 godzin rocznie.
Realizacja programu zostanie rozpoczęta po otrzymaniu środków z Funduszu Solidarnościowego.
Szczegółowe informacje na temat Programu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach ul. Staromłyńska 1 tel. 058 682-72-89 wew.10 i 11
„Opieka wytchnieniowa” - edycja 2024
DOFINANSOWANIE - 89 125,05 ZŁ
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO FUNDUSZ SOLIDARNOŚCIOWY
Gmina Kolbudy będzie realizowała resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024
Celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
Działania podejmowane w ramach Programu mają na celu:
Program Opieka wytchnieniowa w szczególności polega na pomocy w:
W Gminie Kolbudy program będzie realizowany w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej.
Uczestnicy Programu nie ponoszą opłat za usługi świadczone w ramach programu.
Szczegółowe informacje na temat w/w Programu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach lub pod numerem telefonu 58 682 72 89 w dniach i godzinach pracy Ośrodka.
W Centrum Integracji Społecznej zadbamy o rozwój osobisty, pomożemy poradzić sobie z trudnościami w znalezieniu pracy, a także podnieść kwalifikacje zawodowe i rozwiązać problemy osobiste.
Wsparcie, wysłuchanie, pomaganie!
Korzyści dla Ciebie:
Jak stać się Uczestnikiem?
Wniosek o przyjęcie kandydata do CIS, skierowany przez pracownika socjalnego OPS
Kontakt pracownika CIS z kandydatem i umówienie na rozmowę rekrutacyjną
Rozmowa rekrutacyjna z pracownikami CIS: pracownikiem socjalnym, psychologiem, doradą zawodowym
Decyzja o przyjęciu kandydata. Potwierdzenie wyboru warsztatu.
Skierowanie na badanie Medycyny Pracy. Wykonanie badań przez kandydata.
Podpisanie indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) i przyjęcie kandydata na okres próbny.
Kto nie może zostać uczestnikiem CIS?
Skontaktuj się:
Centrum Integracji Społecznej
Ul. Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 504 943 909
cispruszczgdanski@ab.org.pl
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00
Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024
Informujemy, że Gminie Kolbudy przyznano dotację w wysokości 534 385,39 zł w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, których adresatami są:
Osoby, które są zainteresowane udziałem w Programie, proszone są o złożenie kompletu dokumentów do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Kartę zgłoszenia do programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 wraz z kopią orzeczenia oraz klauzulą informacyjną RODO przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach.
Osoby, które zostaną zakwalifikowane do Programu, otrzymają informację o zakwalifikowaniu do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Wszystkie osoby, które nie zakwalifikowały się do Programu, znajdą się na liście rezerwowej.
Przyznając usługę oraz ilość godzin asystencji osobistej GOPS bierze pod uwagę osobistą sytuację osoby niepełnosprawnej, z uwzględnieniem stopnia i rodzaju niepełnosprawności Uczestnika Programu. Limit godzin przysługujących na jednego Uczestnika zgodnie z zapisami Programu wynosi nie więcej niż:
a) 840 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;
b) 720 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności;
c) 480 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;
d) 360 godzin rocznie dla:
W godzinach realizacji usług asystencji osobistej nie mogą być świadczone usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901), inne usługi finansowane w ramach Funduszu albo finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub usługi obejmujące analogiczne wsparcie, o którym mowa w ust. 10, finansowane ze środków publicznych.
Usługi w ramach Programu będą świadczone nieodpłatnie.
Szczegółowe informacje na temat Programu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbudach ul. Staromłyńska 1, tel. 058 682-72-89 wew. 10 i 11
„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2024
Źródło finansowania:
Program finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Cel programu:
Program ma na celu zwiększenie szans osób z niepełnosprawnościami na prowadzenie bardziej nienależnego/samodzielnego i aktywnego życia oraz poprawę funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.
Wnioskodawca:
Gmina Kolbudy
Realizator:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbudach.
Biuro Programu:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Staromłyńska 1
83-050 Kolbudy
telefon: 58 682 72 89
Koordynator projektu: Monika Cherek
83-050 Kolbudy
ul. Staromłyńska 1
tel. 58 682 72 89
gops@gopskolbudy.pl
Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami:
Nasze projekty:
Znajdujesz się w obszarze:
Projekty unijne
83-050 Kolbudy
ul. Staromłyńska 1
Adres e-mail:
gops@gopskolbudy.pl
tel. 58 682 72 89
fax. 58 692 09 92
Godziny pracy: Poniedziałek 7:30 - 17:00 / Wtorek, Czwartek, Piątek 7:30 - 15:00 / Środa 7:30 - 15:30
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbudach z siedzibą przy ul. Staromłyńskiej 1, (83-050) Kolbudy, NIP: 5932269921, REGON: 192471236, tel. kontaktowy: 58 682 72 89, e-mail: gops@gopskolbudy.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl